Ciğer Nasıl Pişirilir? Sakatat Pişirme Yöntemleri!

Ciğer Nasıl Pişirilir? Sakatat Pişirme Yöntemleri!
31 Aralık 2019 tarihinde eklendi, 434 kez okundu.

Ciğer pişirmeye karar verdiyseniz nasıl pişirileceğinin yanı sıra ciğer nasıl temizlenir konusunu da bilmeniz gerekir. Ciğer nasıl pişirilir diye merak edenler temizleme yöntemlerini öğrenmekle işe başlamalıdır. Çünkü doğru ve iyice temizlenmeyen ciğer hem hijyen açısından istenen sonucu vermez, hem de lezzetli olmaz. Ayrıca proteini de kaybolur. Ciğeri pişirmeden önce sinirlerinin ve damarlarının iyice alınması gerekir. Bu şekilde temizlediğiniz ciğeri sıcak suyun içinde birkaç saat bekletmeniz de faydalıdır. Bu sayede ciğer yumuşar ve daha iyi temizlenir.

Sakatat Pişirme Yöntemleri! Ciğer Nasıl Pişirilir?
Sakatatları ve ciğeri kuşbaşı büyüklüğünde doğrarsanız daha iyi pişer. Genellikle sütün içinde bekletilen ciğer, rendelenmiş domates sosunda da bekletilebilir. Ciğer nasıl pişirilir sorusu içine ilave edilecek baharatlarla lezzetinin artırılması şeklinde de cevaplanabilir. Çırpılmış yumurta ve mayonezle hazırladığınız sos ciğer pişirirken kullanılabilir. Sakatat pişirmek ile ilgili yöntemler aşağıdadır.

Kuşbaşı olarak doğradığınız ciğerlerin üzerine limon sıkıp 10 dakika bekletin. Daha sonra kızgın yağda kızartın.
Ciğeri süt yerine domates sosuna batırdıktan ve beklettikten sonra pişirebilirsiniz.
Ciğerin yeterince pişip pişmediğini anlamak için çatal batırın. Kan gelmiyorsa pişmiş demektir.
Ciğer kızartırken üzerine bir miktar tuz ilave edin.
Ciğer nasıl pişirilir? Ciğeri kızarttınız, kuru ve sert olduysa üzerine yoğurt veya soğan domates sosu ekleyerek kavurabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git