Ayna Nasıl Silinir? Ayna Temizliği!

Ayna Nasıl Silinir? Ayna Temizliği!
31 Aralık 2019 tarihinde eklendi, 483 kez okundu.

Ayna temizliği yapacak olanlar ayna nasıl silinir? Sorusuna cevap ararlar. Çünkü aynanızı ne kadar özenle ve dikkatlice silerseniz silin yine de küçük küçük buhar lekeleri kalır. Bu can sıkıcı lekelerin oluşmaması için ayna temizliği püf noktalarının bilinmesi gerekir. Böylece hem temizlik için fazla zaman harcamamış, hem de aynanızın tertemiz ve lekesiz olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca doğru silinen aynalar daha geç kirlenirler.

Ayna Temizliği Püf Noktaları!
Ayna temizliği için belirtmemiz gereken bu eşyaların sık sık silinmesi gerektiğidir. Ayna nasıl silinir sorusuna gelince özellikle banyolarda bulunan aynalar sıcak sudan etkilenir ve buğulanır. Bunu engellemenin yolları elbette vardır.

Banyo gibi alanlarda kullanılacak aynalar buğulanma yapmayanlardan seçilmesi uygun olabilir. Yeni model aynaların kendinden ısıtmalı ve rezistanslı modelleri bulunuyor.
Aynanızın buğulanmasını önlemek için silerken gliserin kullanabilirsiniz. Aynanızı sildiğiniz beze bir miktar gliserin dökün ve öyle silin.
Banyolarda sıcak su kullanacağınız zaman camı ya da kapıyı aralık bırakırsanız aynanın buhardan etkilenmesini önlemiş olursunuz.
Ayna nasıl silinir? Buğulanan aynaya öncelikle saç kurutma makinesini tutup buğusunu alırsanız lekeleri daha kolay görebilirsiniz. Böylece ayna daha kolay silinir.
Üzerine güneş vuran aynalarda kalıcı lekeler oluşur. Bu lekelerden pamuğa damlattığınız motor yağı ile aynanızı silerek kurtulabilirsiniz. Motor yağı sürdüğünüz aynayı birkaç gün o şekilde bırakın ve daha sonra temizleyin.
Aynanızın daha temiz olması için sirkeli suyla silebilirsiniz.
Sildiğiniz aynayı gazete kağıdıyla kurularsanız daha iyi parlar.
Aynayı sildiğiniz suya bir miktar alkol damlatırsanız üzerine yapışacak küçük sinekleri engelleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git