Tatlı Şerbeti Nasıl Yapılır? Tatlı Şerbeti Yapımı!

Tatlı Şerbeti Nasıl Yapılır? Tatlı Şerbeti Yapımı!
5 Aralık 2019 tarihinde eklendi, 437 kez okundu.

Tatlı Şerbeti Nasıl Yapılır?
Tatlı şerbeti nasıl yapılır? Hamur tatlılarında kullanılan 1 ölçü tatlı şerbeti tarifi aşağıdadır.

Tatlı Şerbeti Malzemeler: 3 bardak şeker – 3.5 bardak su – çeyrek limonun suyu

Tatlı Şerbeti Yapılışı: Su ve şeker bir tencereye koyularak yüksek ateşte kaynatılır. Şerbet kaynamaya başladıktan 10 dakika kadar sonra içine limon suyu ilave edilir. 3 – 4 dakika kadar daha kaynatılır ve ocağın altı kapatılır ve soğumaya bırakılır.

Tatlı Şerbeti Yapmanın Püf Noktaları!
Tatlı şerbeti yapılışı için en önemli püf noktası ne kadar kaynatılacağıdır. Tatlı şerbeti ortalama olarak 20 dakika kadar kaynatılmalıdır.
Tatlı şerbeti yapma konusunda yaşanan bir sorun da tatlının şerbeti çekmemesidir. Bu durumda şerbeti döktüğünüz tatlıyı fırınınızda bir süre ısıtabilirsiniz.
Tatlı şerbeti sıcak mı olur? Sorusu da sıkça sorulur. Tatlınızın harika olmasını istiyorsanız tatlının sıcak, şerbetin ise soğuk olması gerekir. Buradaki püf noktası aslında tatlının kaynar derecede sıcak olmaması, şerbetin de buz gibi soğuk olmamasıdır. Tatlının da şerbetin de bir süre ılınmasının beklenmesi en doğrusudur.
En doğru tatlı şerbeti çok sulu veya çok koyu olmayandır. Koyu şerbeti tatlı çekmez, sulu şerbette de tatlının şekli ve tadı bozulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git