Lifzadem yıldız lif modeli yapımı

Lifzadem yıldız lif modeli yapımı
26 Kasım 2019 tarihinde eklendi, 497 kez okundu.

Lifzadem yıldız lif modeli

Malzemeler beyaz lif ipi

Makas

8 Numara tığ

İğne

Simli oya ipi

Yapımı: Yıldız tekniği ve Zincir Tırabzan

5 zincir çekip içine altı fıstıkla başlayıp üstüne altı dilim hallinde beyaz ile sekiz sıra örülür. Yıldız şekli olarak her dilimi eksilterek iki fıstık kalana kadar örülür bitirilir.

Her dilim aynı şekilde örülür.

Ortasının her dilim arasına bir yaprak yapılır, iki dilim arasına üçlü fıstık ile başlanır artırarak üç sıra örülür tekrar eksiltmeye başlanır iki fıstık kapatana kadar örülür yaprak beşinci sıraya tutturulur.

Her yaprak aynı şekilde örülür. Süslemesini ise iğne ile altın simli ip ile çizgili şekilde süslenir. Çiçeği ise almış dört zincir çekip üstüne 31 kutu olacak şekilde örülür. Bir kutuya 5 tırabzan uzun çekerek örülür. Bir kutuya sıkı iğne batılır örülür.

Hepsi bitince bir ucundan başlanır rulo gibi sarılır arkasından iğne ile yada tığ ile örülür ve ya dikilir. Toplam yedi çiçek örülür biri yaprakların ortasına dikilir diğerleri her yıldızın dilimlerinin üstüne dikilir. En son kenarına simli oya ipi ile zincir çekip her tarafı örülür bitirilir. Lifzadem yıldız lif modelimiz olur. Yapacak olanlar kolay gelsin..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git