Yaprak Sarması Püf Noktaları! Yaprak sarması Kaç Dakikada Pişer?

Yaprak Sarması Püf Noktaları! Yaprak sarması Kaç Dakikada Pişer?
8 Kasım 2019 tarihinde eklendi, 545 kez okundu.

Yaprak Sarması Kaç Dakikada Pişer?
Yaprak sarması püf noktaları denildiğince önce aklımıza kaç dakikada piştiği sorusu gelir. Yemeklerin pişirme süreleri düdüklü tencere için ve normal tencere için değişir. Şayet bu yemeği düdüklü tencerede pişirecekseniz 15 – 20 dakika kadar, normal tencerede pişirecekseniz 45 – 50 dakika kadar ocakta tutmanız yeterli olacaktır. Yaprak sarması pişirme süresi yaprağın cinsine, inceliğine, damarlı olup olmamasına göre de değişkenlik gösterir.

Yaprak Sarması Pişirmenin Püf Noktaları!
Yaprak sarması püf noktaları öncelikle yaprak seçiminize bağlıdır. Yemeğinizin lezzetli olmasını ve güzel pişmesini istiyorsanız yaprağı bildiğiniz ve daha önce denediğiniz bir yerden almalısınız. Güzel yaprak damarsız ve açık renk olur.
Etli yaprak sarması için küçük boydaki yapraklar, zeytinyağlı yaprak sarması için de daha büyük boydaki yapraklar tercih edilmelidir.
Yaprak sarması iç harcı tarifi hazırlandıktan sonra sarmaya başladığınızda yaprakların içini çok fazla doldurmayın. İçinde pirinç olduğundan pişerken şişme ve patlama ihtimalini göz önünde bulundurun.
Bu yemeğin esas lezzeti baharatlardan gelir. İçini hazırlarken baharatları damak tadınıza göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.
Sarmanın iç harcına koyacağınız pirinci bir süre sıcak suda bekletirseniz şişmesi için zaman tanımış ve sarmanın içinde çok fazla şişmesini önlemiş olursunuz.
Zeytinyağlı yaprak sarmasının püf noktası sızma zeytinyağı kullanarak lezzetine lezzet katmaktır.
Tencereye dizdiğiniz sarmaların üzerine limon dilimleri dizerek şık bir görünüm elde etmenizin yanı sıra tadını da artıracaktır.
Yaprak sarması püf noktaları arasında tencerenin dibine ve en üste yaprak dizmek de vardır. Alta dizilenler dibinin tutmasını, en üste serilen yapraklar da kararmayı önler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git