Elma Sirkesi ile Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi ile Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
7 Kasım 2019 tarihinde eklendi, 471 kez okundu.

Hep konuşulan ilginç bir gerçek vardır ki; kıvırcık saçlı olan kadınlar bu durumdan memnun olmayıp düz saçlara sahip olmak isterler. Bunun tersi olarak saçları düz olanlar da kıvırcık saçlarının olmasını isterler. Kıvırcık saçlı kadınların en çok şikayet ettiği konuların başında saçlarının istenmeyen şekilde kabarması ve elektriklenmesi gelir. Bu tür saçlar dolgun durur, göz alıcı görünüme sahiptir. Fakat şekil vermek de hayli zordur. Evde kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır? Sorusu sizler tarafından sıklıkla bize ulaşmaktadır. Bu konuda Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımız sizler tarafından yoğun ilgi görmüştür. Bugün ise kıvırcık saç bakımı için evde yapabileceğiniz bazı tarifler paylaşıyoruz.

Elma Sirkesi ile Kıvırcık Saç Bakımı
Kıvırcık olan saçlara daha fazla hacim kazandırmak, çok daha düzgün ve sağlıklı görünmelerini sağlamak için önerilen yollardan biri elma sirkesi ile evde kıvırcık saçın bakımı olarak bilinir. Sirkede bulunan asitler saçın pH dengesini sağlar ve sağlıklı bir görünüme kavuşmalarının önünü açar. Sirkenin doğal bir temizleyici olduğu da zaten bilinir. Bu özelliği ile saçın üzerinde biriken kimyasallardan arınmasını sağlar.

Elma Sirkesi ile Saç Bakımı Tarifi
Elma sirkesi ile kıvırcık saçların bakımı için eşit miktarda elma sirkesi ve su bir kapta karıştırılır. Her zaman kullandığınız şampuanınızla saçlarınızı yıkadıktan sonra hazırladığınız karşımı saçlarınıza iyice yedirin. 5 dakika kadar bekleyin ve soğuk suyla durulayın. Bu yöntemin ayda 1 kez uygulanması yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git