Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer?

Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer?
4 Kasım 2019 tarihinde eklendi, 415 kez okundu.

Taze Fasulyenin Pişme Süresi Ne Kadar?
Taze fasulyenin pişirme süresi konusu yemek pişirmenin püf noktaları konulu bilgiler arasındadır. Yemeklerin pişme süreleri normal tencerede mi, yoksa düdüklü tencere de mi pişirildiğine göre değişiklik gösterir. Taze fasulye kaç dakikada pişer? Sorusu düdüklü tencerede pişiriliyorsa kaynamaya başladıktan ve altı kısıldıktan sonra 15 – 20 dakika, normal tencerede pişiriliyorsa 40 – 45 dakika civarındadır. Ancak bu süreler fasulyenin çeşidine göre değişebilir. Bu sürelerde pişmeyen taze fasulye biraz sıcak su eklenerek pişirilmeye devam edilebilir.

Taze Fasulye Pişirmenin Püf Noktaları
Her yemek için geçerli olduğu gibi taze fasulyede de sebzenin kaliteli ve güzel olması yemeğin lezzetini belirler. Taze fasulye alırken gerçekten taze ve kılçıksız olmasına dikkat edilmelidir.
Taze fasulye kaç dakikada pişer? Sorusunu cevapladıktan sonra söylenmesi gereken bir diğer nokta kullanılacak olan soğan ve domatesi yeterince sulu olması gerektiğidir. Çünkü taze fasulye yemeğine çok su koyulmaz, yemek suyunu soğan ve domatesten alır.
Taze fasulye pişme süresi fasulyenin cinsine göre değişir. Domatesler suluysa belirtilen sürede pişmese bile su eklemeye gerek kalmaz. Ancak susuz domates kullanıldığında sıcak su eklemek gerekebilir. Domatesleri doğramak yerine rendelemek de suyunun daha çok olmasını sağlar. Rendelenen domatesler süzülmeden suyuyla birlikte yemeğe koyulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git