Kalpli Örgü Patik Babet Yapımı

Kalpli Örgü Patik Babet Yapımı
4 Kasım 2019 tarihinde eklendi, 506 kez okundu.

İki şişle örgü kalp süslemeli patik babet yapımının anlatıldığı bir video paylaşıyorum. Bu videoda hem örgü kalp modelinin hem de patik babetin yapılışı anlatılmaktadır. Hem de bu çalışmayı en kolay bir şekilde nasıl tamamlayacağınız öğretilmektedir.

Dümdüz örgü parçadan nasıl kolay örgü babet yapacağınızın gösterildiği bu eğitici videoda 5 numara şiş ve kalınca bir ip kullanılmıştır. 38 numara ayak için yapılan örnek babetin kurulumu için 25 tane ilmek atılmıştır. Ardından üzerine 38 sıra haroşa örülmüştür ve örgü parça kapatılmıştır.Dikim aşamasına geçilmiştir ve örgü parça ikiye katlanmıştır. Topuk kısmını oluşturacak arka kısım düz bir şekilde dikilmiştir. Burun kısmı da teyeller gibi dikilmiş ve dikiş sonuna ip çekilerek burun formu elde edilmiştir. Son bir dikişle sağlamlaştırılmış ve üstten birkaç sıra daha dikme işlemine devam edilmiştir.

Bir sonraki aşamada yapımı en kolay örgü babet üzerine dikilecek üç boyutlu kalp yapımına geçilmiştir. Bunun yapımı için de kalın bir yün ama 4 numara şiş kullanılmıştır. Kalbin üst kısımlarındaki oval kısımlar için 3 ilmek atılarak çalışmaya başlanmıştır. Ön yüzlerde ilmekler düz örülürken arka yüzde ise ilmek artırımına gidilmiştir. Bu şekilde ayrı ayrı 2 parça örüldükten sonra birleştirilmişlerdir. Bu aşamadan sonra kalbin aşağıya doğru inen üçgenliğini verebilmek için eksiltme yapılmıştır. Bu yöntemle ayrı ayrı 2 örgü kalp parçası yapılmış ve içi doldurularak kenarları dikilmiştir.

Son olarak oluşturulan içi dolu bu kalp süsü örgü patik babetin üst kısmına dikilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git