Tığ İşi Ressam Beresi Yapılışı

Tığ İşi Ressam Beresi Yapılışı
24 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 441 kez okundu.

6 zincir çekerek başlıyorsunuz.

Sonraki üst sıra için 1 adet dolgu yapın.

İkinci sıraya 3 zincir çekerek geçin.

Şimdi bir çift, bir tek dolgu yapacağız. Yani altta ki sırada bulunan zincirlerin içine bir tanesine 1 dolgu, diğerine 2 şeklinde tamamlayacağız.

Şimdi 3.sıranın açıklamasına geçelim.

Bu sırada bir noktaya 5 dolgu yapıyorsunuz. Sonra 3 noktaya 3 dolgu yapıp hepsini bir kerede çekin. Yani 5-3 şeklinde devam edin.

4.sıraya 3 zincir ile geçin.

5 dolgu yapmıştık, bu beşlinin 3.dolgusunun üzerine 3 dolgu yapıyoruz. Sonra yanlarda kalan 2 dolguyu yapın. Sonra alta üçlü çektiğiniz dolgunun üzerine geleceksiniz. Yine aynı şekilde 3 tane dolguyu tek seferde çekin.

Bu sıradaki işlem bereniz yeterli ölçüye gelinceye kadar devam edecek. 7-8 sıra sonra her bir dikmenin üzerine 1 dolgu yaparak daraltmaya başlayacaksınız. Sonrasında ressam beresi modeliniz bitecek. İsterseniz berenin üzerine güzel bir ponpon yapabilir ya da hoş bir püskül kondurabilirsiniz.

Alın kısmına 2-3 sıra örerek kapatabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize göre olacak bir olaydır.

İnce ipten örmeniz durumunda bu şekilde bir model ortaya çıkacaktır. Sizler de çok rahat ve kullanışlı olan bu modeli severek yapacaksınız. Görüntü olarak çok hoş olan bu bere, orta incelikte ve yün ile örüldüğünde gerçekten farklı sonuçları almanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git