Şeker mi Şeker Tığ İşi Bebek Yeleği Yapımı

Şeker mi Şeker Tığ İşi Bebek Yeleği Yapımı
28 Ağustos 2019 tarihinde eklendi, 425 kez okundu.

1-2 yaş grubu çocuklara hitap eden, süsleri ile çok şeker duran yeni model tığ işi bebek yeleğidir. Tek renk iple örülmektedir. Ancak üzerine sonradan eklenen renkli çiçek motifleri ile yeleğe çok güzel bir şirinlik kazandırılmıştır.

Yapılışında Kartopu Baby One ip ile 3,5 numara tığ kullanılmıştır. Deniz kabuğu modeline benzeyen tırabzanlarla oluşturulan motiflerden oluşmuştur. Roba kısmı da ağırlıklı olarak tırabzanlarla örülmüştür. Yapımı oldukça kolay ve kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir bebek yeleği modelidir.

Çiçek Motif Süslemeli Kız Bebek Yeleği Anlatımı
Kız çocukları için uygun olan bu şirin bebek yeleği örneğine 66 tane +3 ilave zincir çekilerek yaka kısmından başlanmıştır. Zincir üzerine tırabzanlar örerek ön, arka ve kollar için ayrımlar yapılmıştır. Sırası ile ilk ön parça için 10, ilk kol için 14, arka için 18, diğer kol için 14, ikinci ön parça için 10 tane tırabzan ayrılmıştır. Ayrımlar her bir parçanın tırabzanları örüldükten sonra 2 zincir çekip aynı yere batıp kapatılarak sağlanmıştır.

Ayrımlarda artışlar yapılarak tırabzan tepesine tırabzan yapılarak 7 sıra tamamlanmış ve tığ işi bebek yeleğinin robası oluşturulmuştur. Ardından kollar birleştirilip yeleğin modelinin kurulumuna geçilmiştir.

Bebek yeleği örneği, iki tırabzan atlanıp üçüncüye girilerek aynı yere arada iki zincir olacak şekilde 4 adet tırabzan gruplarından çalışılarak oluşturulmuştur.

Son olarak renkli iplerle örülen çiçek motiflerinin ön tarafa eklenmesi ile kız bebek yeleği örneği bitirilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git