Fiyonklu Ponpon Saç Tokası Yapılışı

Fiyonklu Ponpon Saç Tokası Yapılışı
2 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 398 kez okundu.

Çocuklarımla okula dönüş hazırlığı için çeşitli kendin yap işleri yapmayı çok seviyorum. Okul alışverişi için dışarı çıktığımızda genel bazı ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Önlük olsun ayakkabı olsun bu tip genel ihtiyaçlar için mutlaka alışveriş yapmamız gerekiyor. Ancak saç aksesuarları gibi ufak tefek ayrıntılar için masraf yapma taraftarı değilim. Zaten aldıklarımız da belli bir süre çocukların hevesleri geçtikten sonra sağa sola atılıyor. Değeri pek bilinmiyor.
Ponpon Saç Tokası Gereçleri

Her renkten 0,5 cm çapında ponponlar
Her renkte tül
Metal saç tokası
Gümüş kurdele (başka renkte olabilir)
Sıcak tutkal tabancası
Fiyonklu Saç Tokası Nasıl Yapılır

İlk olarak, 22 cm uzunluğunda ve 13 cm genişliğinde bir tül parçası kesin.
Daha sonra, tülünüzün ortasına yan yana gelecek şekilde 2 ponpon yığını yerleştirin. (Deneme yanılma yöntemi ile koyacağınız sayıyı belirleyebilirsiniz.)

Şimdi, tülün alt kenarını yukarısına tülün 1/3’ü kadar katlayın.
Sonra tülün üst kenarını aşağıya doğru 1/3 oranında katlayın. Merkezi olabilecek en yakın yeri bulun (makasınızdan yardım alabilirsiniz) bulun. Ponponlarınızın yeterli derecede ayrıldığından ve her iki ucundan da eşit aralıklarla yerleştirildiğinden emin olun.

Daha sonra, tülün sol tarafını, ucu ortayı hafifçe geçene kadar üzerine katlayın.
Sağ taraftan da ortanın üzerine katlayın. Her bir tarafın uçlarının birbirlerine yaklaşık 1,3 cm ile çakışmalarına izin verin.
Tülünü uçlarını alıp örtüştüğü merkezi sıkıştırın ve yay şeklini yaratın. Yerinde tutmak için bağınızın ortasına küçük bir sıcak tutkal ekleyin. (Tutturmadan önce tutkalı serin bir halde bırakın, çünkü tülün içinden sızar.)

Bir kurdeleyi fiyonk merkezinin etrafına sarın ve arkasına sıcak tutkalla yapıştırın.
Sıcak tutkal ile arkasına bir metali saç klipsi ekleyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git