Oyuncaklardan Abajur Yapmak

Oyuncaklardan Abajur Yapmak
20 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 506 kez okundu.

Bu çalışmamızda sizlere eski oyuncaklardan abajur yapmak konusundan bahsedeceğiz. Çocuklarınız eğer eski türde oyuncaklarından sıkılmışsa, bu şahane çalışmamız tam onlara göre olacaktır.

Eski oyuncaklarını yani sıkıldıkları eski türdeki oyun oynadıkları oyuncaklarını atmak yerine bu çalışma sayesinde kolayca yeniden değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda eviniz için mükemmel bir aksesuar da olabilecek bu eşsiz çalışma için sizde karar verip el emeği olacak abajur yapabilirsiniz.

Bu çalışmada illaki bir oyuncak satın almanıza gerek yoktur. Eskimiş ya da çocuğunuzun ya da akrabalarınızın çocuklarının artık kullanmadıkları oyuncakları alarak da bu çalışmayı yapabilirsiniz. Rahat bir çalışma olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışmada sizde evde bir kenarda atılmaya bırakılmış olan bazı oyuncakları kullanacaksınız.

Böylece yapacağınız çalışma şahane görünüme kavuşacak bir abajur halini alacaktır. Bu süper oyuncaklardan abajur sayesinde aynı zamanda evin havası da değişmiş olacaktır. Harika gelecek bu çalışma için hemen sizlere malzemeleri sıralayalım.

Malzemeler: Sprey boya, Yapıştırıcı tutkal, Abajur, Oyuncaklar.

Yapımı: Gayet basit bir yapımı olan oyuncakların alt kısımlarına gövdelerine istediğiniz oyun kahramanlarını yerleştirmeliyiz. Daha sonra ise o yapıştırma işleminde tutkalla yapıştırmalıyız. Plastik bir bot ya da tekneyi ya da arabayı dilerseniz bu yapacağınız abajurun üst kısmına doğru da güzel bir helikopter yapıştırabilirsiniz.

İsterseniz bunun yanında abajurun üzerine doğru da bir plastik hayvan, minik bebek türü şeyler de yapıştırıp abajuru güzelleştirebilirsin. Yapılışında önce istenilen şekilde yapıştırması sağlandıktan sonra beyaz ve istenilen bir renge sprey boyayla boyamalıyız. Mini türde oyuncaklar yapıştırırsanız oje ile boyayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git