Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın

Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın
18 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 435 kez okundu.

Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın özellikle kızartma tavaları çok leke tutmaktadır. Özellikle alt kısımları zamanla sarı koyu lekelere dönüşüyor.

Çaydanlık iç kısımları kireç ve sarama oluşumu oldukça fazla olmaktadır. İç kısım temizliğinde doğal yöntemler tercihimiz olabilir. Sağlık acısından doğal çözümlere yönelen hanımlarımız için bir kaç pratik bilgimiz sizlerin beğenisinde olacaktır. Umarım faydalı olacaktır. Yeni pratik fikirlerde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın
Yardımcı olacak malzemeler

1- Limon tozu,

2- Karbonat ve sirke karışımı,

3- Diğer yöntem tencere ve tava alt lekeleri için yağ sökücü kullanımı,

Doğal yöntemlerde ilk kullanacağımız ürün limon tozu evimizde mutfağımızda bulunan ürünü nasıl kullana biliriz. 1 yemek kaşığı kadar veya miktarını artıra bilirsiniz çaydanlık alt kısmının içine limon tozunu koyalım üzerine sıcak su ekleyip kaynatalım ve ardından telle ovalım kireç ve sararma gittiğini göreceksiniz. Hem doğal ve pratik uygulama diyebiliriz.

Çelik kaplarda iç kısım kadar dış yüzeyde oldukça önemlidir. Bu işlemde ise sirke başlı başına temizlik malzemesi olarak kullanılmaktadır. Parlaklık verdiği bilinmekte diğer yanına arkadaş olarak karbonat yardımcı olsun macun kıvamına getirip tencere, çaydanlık, tava dış kısmını ovarak parlata bilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git