Denizci Bebek Battaniyesi Yapımı

Denizci Bebek Battaniyesi Yapımı
30 Mart 2019 tarihinde eklendi, 427 kez okundu.

Merhaba sevgili arkadaşlar uzun süredir sizlerden yoğun istek alan denizci battaniye modelini anlatmaya çalıştık. Uzun bir emek ve zorlu bir video aşaması olsa da bitirdik. Detay fazlalığından dolayı parçalara bölmek zorunda kaldık,

Başlangıç olarak örülüş kısmını anlattık, ben 100 gram da 300 metre bebe yünü kullandım ve buna uyumlu olarak 4 ya da 4,5 milim misinalı tığ kullanabilirsiniz. İp metrajı aynı olmak zorunda değil dokusunu beğendiğiniz ya da elinizde bulunan battaniyeye uygun ipleri değerlendirebilirsiniz.

Misinalı tığ olmayanlar normal tek şiş ile de örebilir fakat battaniye boyutu 80 santime aşınca birazcık zor oluyor. Misinalı şiş temin etmek isteyen arkadaşlar video altındaki yorumlardan bilgi alabilirsiniz.

Sayı olarak başlangıçta verdiğimiz kareleri artırarak daha büyüğünü ya da eksilterek daha küçüğünü yapabilirsiniz.istediğiniz ölçüler doğrultusunda zincir çekerek kaç zincirle başlayacağınızı da bulabilirsiniz. Daha detaylı anlatım için videomuzu baştan sona izlerseniz neyi ne şekilde ayarlamanız gerektiğini tam olarak kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git