Taban Üzerine Ponponlu Patik Yapımı

Taban Üzerine Ponponlu Patik Yapımı
26 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 243 kez okundu.

37-38 Numara hazır eva-deri taban kullandım ben.

İsteğe göre uygun numaralara modeli ayarlayabilirsiniz.

2 mm ve 2,5 mm tığ kullanılmıştır.

Taban çevresini tığlarken hep aynı sayıda batışlar yaptım. Kullandığım model açısından uygun olanı bu şekilde oldu. Bu sebepten kaç numaraya yaparsanız yapın tabanın kenarını aynı sayılarda ve aynı şekilde tığlayabilirsiniz.

Kenar tığlaması tamamlandıktan sonra bir sıra düz trabzan örüyoruz. Sonraki sıralarda bir normal trabzon bir üstten trabzan şeklinde örerek lastik modeli uyguluyoruz. Uygun yüksekliğe geldikten sonra patiğin ön kısmından eksiltme yaparak son formunu veriyoruz.

Patiği tamamladıktan sonra kenar tığlamasında ters tığ tekniğini kullandım ben. Fakat farklı tığlama teknikleri kullanarak daha farklı görseller elde edebilirsiniz. Kanalımızın videolar bölümünden ya da sitemizden farklı kenar tığlama tekniklerine ulaşabilirsiniz. Son olarak süslemesinde ponpon kullandım. Fakat yine zevke ve isteğe bağlı olarak çok farklı modellerle süslenebilir. Videomuzu beğenip paylaşmayı unutmazsanız çok seviniriz. Kolay gelsin..

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz..
Her türlü soru görüş ve önerileriniz için sizleri her zamanki gibi videonun yorumlar kısmında bekliyor olacağız. videomuzu beğenip paylaşmayı unutmayın desteklerinizi bekliyoruz.
Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git