Benekli patik modeli yapılışı

Benekli patik modeli yapılışı
22 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

Benekli patik modeli 38-39 numara ayaklar için uygundur.

Gerekli malzemeler

2 Yumak ören bayan patik ipi kullanılmıştır.

3 Numaralı şiş iki şiş veya misinalı şiş fark etmez.

Yapılışı 25 ilmek atarak haroşa örgü örüyoruz 2. Sıra da benekleri yapıyoruz 2 turuncu 2 beyaz şeklinde sonda 5 ilmek kalınca 3 ilmek haroşa ipi diğer tarafa getirerek 2 ilmeği örmeden şişimize geçiriyoruz.

Diğer tarafta hepsini örerek geliyoruz turuncular turuncu beyazlar beyaz iple 1 sıra hepsini turuncu modeli 2 sırada bir uyguluyoruz.

Benekler 12 tane olana kadar devam ediyoruz. Burun kısmı her sırada 2 ilmek önde bırakarak geri geliyoruz bir sıra beyaz bir sıra turuncu şeklinde son 6 ilmek kalıncaya kadar bütün ilmekler turuncu iple örüyoruz. İlk sıra 6 ilmek daha sonra iki iki artırıyoruz bütün ilmekler bitinceye kadar bir dilim bitiyor.

2 Dilim daha aynı tekrarla yapıyoruz sol tarafı için de yine 12 benek oluncaya kadar yapıyoruz toplam sayı 25 diş haroşa olacak yanlar. Taban için tam ortadan 9 ilmek çıkartıp yanlardan ilmek toplayarak topuk kısmına kadar örüyoruz son 5 ilmek kalınca yanlardan çift alarak ilmeklerimzi kesiyoruz tığ yardımı ile 2 zincir atarak tamamlıyoruz. Kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git